Par projektu

Pateicoties Luminor bankas iniciatīvai, 50. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus šogad notiek vēl nebijušā formātā –  www.egadatirgus.lv!

Gadatirgus ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem kultūrā. Līdzīgi kā dziedātāji un dejotāji pulcējas Dziesmu un Deju svētkos, tā amatnieki un mājražotāji – Brīvdabas muzeja teritorijā. Katru gadu Gadatirgū piedalās līdz 800 tirgotāju, bet apmeklētāju skaits sasniedz pat 40 000 viesu.

Noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. sezonas norise pārcelta uz 2021. gadu, un šī ir pirmā reize Gadatirgus 50 gadu pastāvēšanas laikā, kad klātienes pasākums nenotiek. Tā pārcelšanu mēdz salīdzināt ar Ziemassvētku atcelšanu, tomēr amatnieki un mājražotāji turpina attīstību, apgūstot e-prasmes un tirgojoties arī attālināti.

Tikmēr mēs – virtuālā gadatirgus rīkotāji – ceram, ka egadatirgus.lv palīdzēs saglabāt un nostiprināt saikni starp darinājumu mīļotājiem un tirgotājiem. Lai laba tirgošanās!

Brīvdabas muzeja virtuālo Gadatirgu rīko Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas Muzejs sadarbībā ar Luminor banku. Projektu atbalsta lieldraugs DPD Latvija.